Lokaal bestuur Wuustwezel versterkt buitenschoolse opvang (BOA)
Het lokaal bestuur Wuustwezel zet de samenwerking met Ferm Kinderopvang de komende vijf jaar verder en blijft investeren in een kwaliteitsvol, toegankelijk en lokaal verankerd aanbod voor buitenschoolse opvang en activiteiten. Zo wil het gezinnen met kinderen tussen 2,5 en 12 jaar ook in de toekomst optimaal ondersteunen.
Wuustwezel biedt voor- en naschoolse opvang, opvang op woensdagnamiddag en vakantieopvang aan tussen 7 en 18.30 uur. De opvang vindt plaats op zeven locaties verspreid over de gemeente, zodat elk kind dicht bij huis terechtkan. Tijdens het schooljaar hoeven ouders niet vooraf in te schrijven. Enkel voor de vakantieopvang is een inschrijving nodig.
Sterke inzet op kwaliteit en nabijheid
Binnen het kader van het decreet Buitenschoolse Opvang en Activiteiten (BOA) investeert het lokaal bestuur de Vlaamse subsidies bewust in een kwalitatief en toekomstgericht opvang- en activiteitenaanbod. Wuustwezel kiest daarbij voor kleinschalige, lokale opvanginitiatieven met vaste begeleiders en aandacht voor welzijn, spel en ontwikkeling van elk kind. Zo bouwt het lokaal bestuur verder aan een kwaliteitsvolle, toegankelijke en lokaal verankerde werking die aansluit bij de noden van kinderen en gezinnen.
Het lokaal bestuur investeert zowel financieel als in kwaliteitsvolle infrastructuur die aangepast is aan de noden van kinderen en begeleiders. Ouders dragen slechts 25 procent bij aan de reële kost van de buitenschoolse kinderopvang.
Samenwerking met Ferm bevestigd
Na een grondige evaluatie wordt de samenwerking met Ferm Kinderopvang voor de komende vijf jaar verdergezet. Ferm diende een sterk dossier in en onderscheidde zich op verschillende vlakken:
• vaste, goed opgeleide kinderbegeleiders en stabiele teams;
• een sterke pedagogische en inclusieve werking;
• ervaring en expertise, onder meer via het kleuterlabel.
Deze samenwerking garandeert continuïteit en kwaliteit voor de gezinnen in Wuustwezel.
Wat verandert er vanaf het schooljaar 2026-2027?
Binnen de vernieuwde organisatie worden ook een aantal aanpassingen doorgevoerd.
Er wordt geen opvang meer voorzien tijdens drie halve pedagogische studiedagen.
Daarnaast worden de tarieven aangepast. Voor het eerste kind van een gezin blijft het normale geïndexeerde tarief gelden. Wanneer meerdere kinderen uit hetzelfde gezin gelijktijdig aanwezig zijn, krijgen het tweede en volgende kind 25 procent korting. Kinderen in armoede krijgen voortaan een korting van 80 procent in plaats van 50 procent. Tegelijk wordt de aanvraagprocedure aanzienlijk vereenvoudigd. Met deze maatregelen wil het lokaal bestuur financiële drempels verder verlagen zonder in te boeten aan kwaliteit en veiligheid.
Ook de grootte van de groepen wordt afgestemd op het aantal begeleiders, zodat een veilige en kwaliteitsvolle omkadering gegarandeerd blijft.
Toegankelijke opvang én activiteiten voor elk kind
Het Vlaams decreet Buitenschoolse Opvang en Activiteiten (BOA) geeft lokale besturen de opdracht om een geïntegreerd aanbod aan buitenschoolse opvang en activiteiten uit te bouwen. Elke gemeente heeft daarbij haar eigen noden en mogelijkheden.
In Wuustwezel is er onder meer een uitgebreide werking van de kunstacademie met een naschools aanbod en wordt tijdens elke schoolvakantie een ruim aanbod aan vakantiekampen georganiseerd. In september ontvangen ouders opnieuw de JOEPIE-vrijetijdsbrochure in de boekentassen van hun oudste kinderen, met daarin het volledige activiteitenaanbod voor kinderen tot 12 jaar.
Meer informatie vind je hier:
https://www.wuustwezel.be/boa
https://www.wuustwezel.be/zorg-en-welzijn/gezinsondersteuning/de-buitenschoolse-kinderopvang
