Op kamp in Wuustwezel

Wuustwezel is een ideale gemeente om met je jeugdbeweging op kamp te komen. Er is veel natuur, open ruimte en er zijn verschillende (speel)plekken en evenementen waar je met je groep even kan uitblazen.

Ontdek Wuustwezel met onze kampbrochure

Ontdek Wuustwezel met onze kampbrochure

Wat valt er allemaal te beleven in Wuustwezel? Best veel! Een overzicht van speelterreinen, contactgegevens en heel wat praktische informatie vind je terug in onze kampbrochure. Heb je deze niet ontvangen van de eigenaars van je kampplaats? Vraag jouw exemplaar dan op bij de jeugddienst via jeugd@wuustwezel.be.

Heb je nog vragen over evenementen in de periode van jouw kamp, toffe plekken waar je naartoe kan of andere praktische zaken waar je niet meteen iets over terugvindt? Neem dan contact op met de jeugddienst.

Mag een kampvuur?

Mag een kampvuur?

Wuustwezel ligt in bos- en heidegebied, waardoor de kans op bosbranden bestaat. De gemeente werkt met een waarschuwingsindex om het gevaar aan te geven. Vanaf fase oranje is een kampvuur verboden. Ontdek hier welke alarmeringsfase vandaag geldt.

Vraag je kampvuur aan!

Een kampvuur mag enkel op voorwaarde dat je hiervoor een toelating aanvraagt via de jeugddienst, je de brandweer op voorhand verwittigt en het kampvuur op de daarvoor voorziene plek laat doorgaan. Om een kampvuur aan te vragen, stuur je het aanvraagformulier ten laatste 2 weken voor het kampvuur ingevuld en ondertekend naar jeugd@wuustwezel.be. Je krijgt een tijdje later al dan niet een toelating voor je kampvuur.

Erkende kampplaatsen

Erkende kampplaatsen

In Wuustwezel vind je vier erkende kampplaatsen. 

  • 't Witgoor - Witgoorsebaan 76
  • Chiro Loenhout - Vonderweg 22
  • KLJ Loenhout - Dorensweg 13
  • Chiro Wuustwezel - Trefpunt 4 (niet beschikbaar tijdens de zomervakantie)

Meer informatie over deze kampplaatsen vind je op kampas.be.

Wat als jij je weide wil openstellen voor jeugdverenigingen?

Wat als jij je weide wil openstellen voor jeugdverenigingen?

Verschillende lokale boeren stellen elke zomer hun weide open voor jeugdverenigingen die hier op kamp komen. Dit is mogelijk als het gaat over "terreinen waarop gedurende maximaal 75 kalenderdagen per jaar wordt gekampeerd in het kader van een evenement of door georganiseerde groepen kampeerders die onder toezicht van een of meer begeleiders staan".

Het voorzien van speciale faciliteiten zoals water, elektriciteit of een sanitair blok is in deze gevallen niet verplicht. Een kampeerterrein is dan ook geen camping. Hierdoor moeten bijvoorbeeld landbouwers die een weide tijdelijk ter beschikking stellen voor een tentenkamp, niet voldoen aan toeristische minimumnormen.

De eigenaar of exploitant moet de burgemeester van de gemeente waar het terrein ligt vooraf wel schriftelijk op de hoogte brengen. Dit kan afzonderlijk gebeuren (per verblijf) of met een eenmalig schrijven (voor een langere periode).