Wuustwezel laat straatlampen 's nachts branden
De straatlampen in onze gemeente blijven ’s nachts voortaan op halve kracht branden. De lampen gaan niet meer volledig uit, zoals de voorbije jaren. Dat is mogelijk omdat het overgrote deel van de straatlampen inmiddels is vervangen door dimbare ledlampen.
Sinds 2017 werd het merendeel van de straatlampen in onze gemeente ‘s nachts gedoofd om energie en dus kosten te besparen. Tegelijk besloot het lokaal bestuur om alle openbare verlichting om te zetten naar led. Die omschakeling nadert stilaan haar eindfase en moet tegen 2028 helemaal rond zijn.
Momenteel is al 72 procent van de ongeveer 2 500 lichtpunten in onze gemeente vervangen door led. Het energieverbruik is daardoor al flink gedaald. Bovendien is het grootste deel van die nieuwe straatlampen interactief, wat betekent dat ze vanop afstand kunnen worden aangestuurd.
Met een beperkte meerkost kan het lokaal bestuur die lampen aan halve kracht laten branden. Het verschil met verlichting op volle sterkte is nauwelijks te zien. Maar het helpt wel om donkere plekken te vermijden. Zo zorgt het bestuur voor een groter veiligheidsgevoel op straat. De komende weken wordt het nieuwe verlichtingsplan uitgerold.
De straatlampen in Wuustwezel worden sinds 2019 beheerd door Fluvius. Defecte straatverlichting kan je melden via deze link.
