#trotsopwezel: Paul Van Gils
Inspirerende, creatieve en ondernemende Wuustwezelnaars zoeken wij al eens graag op voor een leuke babbel. Met plezier delen we de verhalen over hun bijzondere gave, passie of toewijding. Want wij zijn #trotsopwezel!
50 jaar inzet voor De Ark
Iedere Wuustwezelnaar kent het parochiecentrum De Ark wel: een koffie na de markt in De Junior, of een feest in de Godelievezaal. Al vijftig jaar waakt Paul Van Gils over het gebouw en zijn werking.
Begin jaren 70 lag het parochiecentrum er verouderd bij. Samen met enkele anderen besloot Paul er nieuw leven in te blazen. Op amper 23-jarige leeftijd werd hij voorzitter van het nieuwe bestuur en kort daarna startte een grootschalige renovatie.
Met hulp van vele vrijwilligers kreeg de zaal een grondige opknapbeurt, en in 1977 werd ook het parochiecafé De Junior geopend. Sindsdien volgden nog talloze verbeteringen: een nieuwe gevel, een schietstand, en later de komst van dienstencentrum Ter Wezel. Paul bleef al die jaren de spilfiguur in het beheer, gesteund door een trouwe ploeg vrijwilligers.
"Je hebt iets opgebouwd en bent er fier op,” zegt Paul. “Ik voel me verantwoordelijk, maar ik begin mijn taken stilaan over te dragen aan de jongere generatie.”
Vandaag draagt hij zijn engagement stap voor stap over, maar zijn betrokkenheid blijft groot. Lees het volledige interview met Paul Van Gils in het W’tje van november.
